Merhaba!

berkdemircelik.com.tr web sayfamıza hoşgeldiniz!
Uzun zamandan beri güncellemediğimiz web sayfamızı 2020 yılı Nisan ayı itibariyle güncelleme kararı aldık.

Artık web sayfamızı sadece “adresimiz belli olsun” mantığıyla değil, tüm işlerimizi sizlerle paylaşabileceğimiz bir platform olarak, hakkını vererek kullanacağız ve sürekli güncel tutacağız. İşbu güncel kalma kararının bir neticesi olarak, sitenin içeriğinde yıllardır karşılaştığımız bazı soruların cevaplarını vereceğimiz yazılar bulunacak, ki bu yazı da onlardan ilki. Bu yazıları sitemizin “güncel” başlığı altında bulabilirsiniz. Kim bilir, belki zaman içinde bu sayfanın başlığı “blog” olarak değişir, bilemeyiz. Şimdi, sitenin geri kalan kısımlarını, çok kaba da olsa, açıklamak istiyoruz.

Başlıklar Neye Göre Belirlendi?

Öncelikle işlerimizi Konstrüksiyon, Merdiven ve Obje olarak üç ana kısıma ayırdık. Kelime olarak birbirlerinin alt kümeleri olarak tanımlanabilecek bu kümeleri tanımlarken öncelikli amacımız, özel uzmanlık alanımız olan merdivenleri diğer çelik işlerinden ayırmak idi. Bazılarınızın bildiği, bazılarınızın ise şimdi öğreneceği üzere, sahibi olduğumuz Konu Merdiven markası ile zaten özel tasarım merdivenler üretmekte ve bunları instagram.com/konumerdiven Instagram sayfamızda paylaşmaktayız. Ancak en üst kalite merdiven işlerimizi sürekli paylaşırken, yine aynı sıklıkta yaptığımız diğer merdiven işlerini yayınlama konusuna hiç özen göstermediğimizi fark ettik. Bu sebeple yaptığımız tüm merdiven işlerini yayınlayabilmek için bu mecrayı yeniden etkin hale getirmeye ve etki alanımızı genişletmeye karar verdik. Merdiven başlığının altında merdiven projelendirme hizmetlerinden taşıyıcılarına göre merdivenlere pek çok örneği bir arada görebileceksiniz.

Merdiveni Çıkarınca Geriye ne Kalıyor?

Merdivenleri mihenk olarak belirlediğimiz zaman ise geriye kalan unsurları Konstrüksiyon ve Obje olarak iki ana başlık altında toplamayı uygun gördük. Konstrüksiyon başlığının altında, çelik piyasasında herkesin aklına “çelik konstrüksiyon” dendiğinde gelen korkuluk, pergole, çelik bina, asma kat (ya da biz İzmirlilerin deyişiyle “batar kat”) gibi unsurları sıraladık. Sonra elimizde çelik konstrüksiyon deyince hemen aklımıza gelmeyen diğer işlerimiz kaldı.

Bu işler bir bakışta “çelik mobilya” olarak isimlendirilebilir gibi geldi ancak daha sonrasında yine kelimelerin anlamlarına takıldık. Bildiğiniz üzere “mobilya” kelime olarak taşınabilir anlamına gelen “mobil” kelimesinden geliyor ve sitemizi inceleyince göreceğiniz üzere bu kategorinin altında taşınması pek kolay ve mümkün olmayan çok sayıda “şey” var. Biz de bu şeyleri olabilecek en geniş anlamıyla “nesne, obje” olarak isimlendirmeyi ve “Obje” sayfamızın altında toplamayı uygun gördük, içeriği seveceğinizi düşünüyoruz.

Bir objeye duyulan sevgi, ona sahip olma isteğinden gelir.

Sigmund Freud

Tüm ürünleri 3 kategoriye dağıttıktan sonra ise bu sefer elimizin altında somut olmayan, ürün olarak sergilenemeyen ama yine de yaptığımızdan emin olduğumuz bazı eylemler kaldı. Bu eylemleri de “Hizmetler” sayfasının altına yerleştirdik. Daha önceden de yaptığımız ancak bir sebepten sergilemediğimiz CNC kesim, silindir kıvırma ve projelendirme hizmetlerine dair örnekleri ve detaylı bilgileri de artık bu web sayfasının altında bulabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere güncel kalmak ve bilgiyi paylaşmak üzere geliyoruz. Sağlıkla kalın.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STAY HEALTHY